Klocki Dla Dzieci – rozwój i zabawa

Klocki dla dzieci – rozwój i zabawa

Ciężko wyobrazić Sobie dzieciństwo bez klocków. Jest to podstawa dla rozwoju dziecka i możliwość kreowania różnych zabaw. Można budować z nich domy, układać wieże, samochody – możliwości są nieograniczone. Każdy rodzic któremu zależy, by jego dziecko nie tylko się rozwijało ale mogło być zajęte zabawą na długie godziny powinien zapewnić chociaż jeden komplet klocków w pokoju swojej pociechy.

Klocki jako nauka

Na rynku są tysiące zabawek, ale jeśli jest jedna zabawka, którą musisz kupić dla swojego dziecka – zdecydowanie są to klocki. To dosłownie budulec dla wzrostu i rozwoju Twojego dziecka. Klocki to najlepszy sposób na pobudzanie kreatywności i wyobraźni. Bloki dają możliwość testowania hipotez i budowania naukowego rozumowania. Buduje również umiejętności rozwiązywania problemów. Możesz nauczyć swoje dziecko umiejętności matematycznych, takich jak długość, porównanie, liczba, pomiar, symetria i szacowanie za pomocą klocków. Gdy wieża upada, dzieci uczą się równowagi i grawitacji. Niewiele klocków ma nadrukowane cyfry i litery, co ułatwia dzieciom zapoznanie się z podstawami matematyki i języka. Gra blokami angażuje również zmysł przestrzenny i zdolności motoryczne.

Jakie są najlepsze typy klocków?

Istnieje mnóstwo rodzajów klocków i bloków, którymi można bawić się bez końca. Już od najmłodszych lat klocki dla dzieci to odpowiednia zabawka na zakup do domu. Jest to zawsze dobry wybór na prezent dla swoich pociech, dzieci znajomych i rodziny. Klocki są również bardzo wytrzymałym typem zabawek. W końcu nie trzeba wymieniać rozładowanych baterii czy dokręcać śrubek. Wybór dobrych klocków oznacza długi okres eksploatacji co jest oszczędne i jak najbardziej ekologiczne. Typy klocków:

– oparte na materiałach budulcowych – plastik, drewno, pianka, silikon, tektura itp.

– klocki konstrukcyjne ABC

– klocki magnetyczne

– tęczowe klocki

– gigantyczne klocki konstrukcyjne

– bloki konstrukcyjne do rzemiosła

– inne – należą do nich zestawy klocków przeznaczone do budowy konstrukcji – np. domek dla lalek, samochód, posterunek policji, lotnisko i wiele innych.